Remi „Orlova“ pred prepunom halom Čair

26.09.2017. – Futsal reprezetnacija Srbije igrala je večeras u prepunoj hali Čair protiv nimalo naivne repezentacije Češke u drugom meču baraža za Evropsko prvenstvo u Sloveniji. Krajnji rezultat glasio je 4:4, ali je Srbija obezbedila prolaz dalje zbog pobede i više postignutih golova na gostujućem terenu u Češkoj. Iako je rival tokom svih 40 minuta pružao jak otpor, to im nije bilo dovoljno da savladaju Orlove koji su uz vatrenu podršku niške publike obezbedili prolaz na završnicu šampionata Starog kontinenta.

Domaći su poveli nakon 9 i po minuta igre, kada je kapiten Marko Perić sa leve strane lepo uposlio Ramića pred golom Čeha, koji je loptu poslao pravo pod prečku za vođstvo Srbije od 1:0. Gosti su odgovorili golom za TV špice u režiji Zarube koji je pogodio ugao izmedju prečke i stative, nakon čega se lopta odbila pravo u mrežu. Može se reći da je ovaj šut bio neodbranjiv. Na pauzu se otišlo pri rezultatu 1:1.

U 23. minutu novo vođstvo Srbiji donosi Rajčević sjajnim golom sa leve strane, gotovo sa aut linije. Pršić je povisio na 3:1, na asistenciju Ramića. Kako je vreme odmicalo meč je bio sve uzbudljiviji pa je tako u 31. minutu kapiten Češke reprezentacije Seidler iskoristio zicer i ublažio vođstvo domaćina na 3:2. Seidler je ponovo bio strelac minut kasnije za 3:3. Česi su bili nemoćni da spreče tandem Perić-Simić da u 34. minutu donesu novo vođstvo našem nacionalnom timu, pa je na semaforu stajalo 4:3. Na 4:4 izjednačio je Belej, a u poslednjih minut ipo domaći su ostali bez golmana Aksentijevića koji je dobio crveni karton. Ipak, Srbija se večeras plasirala na Evropsko prvenstvo koje će se od 30. januara do 10. februara naredne godine igrati u Sloveniji.